| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Nie mieliśmy wielu opcji szlifowania konkretnych rzeczy. Chcieliśmy zaobserwować działanie pewnych elementów – stwierdził Czesław Michniewicz, szkoleniowiec Legii Warszawa po wygranej 5:0 z SK Bischofschofen.
Legia Warszawa ograła 5:0 SK Bischofschofen w trakcie pierwszego sparingu na zgrupowaniu w Austrii. Mistrzowie Polski najłatwiejszą przeprawę mają za sobą. Potem Wojskowych czekają jeszcze spotkania z Ferencvarosi oraz FK Krasnodar.
– Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu od sparingu ze słabszym rywalem. To normalne ze szkoleniowego punktu widzenia. Zaczął się dla nas intensywny okres, w którym będziemy chcieli uniknąć kłopotów zdrowotnych. Na razie pojawił się kłopot w postaci lekkiego urazu Joela Abu Hanny. Reprezentant Izraela miał grać w drugiej połowie, ale tak się nie stało. Chciał się jeszcze pojawić na boisku, ale nie chcieliśmy ryzykować w związku z lekkim naciągnięciem mięśnia dwugłowego – powiedział po wygranej Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa.
– Nie mieliśmy wielu opcji szlifowania konkretnych rzeczy. Chcieliśmy zaobserwować działanie pewnych elementów, choćby współpracy Kapustki z Mucim, a potem z Luquinhasem. Interesował nas także duet tworzony przez Emreliego oraz Kostorza – zauważył.
– Mahir Emreli potwierdził swoje walory, które dostrzegamy też na treningach. Ma dobrą technikę, rozumie grę i skutecznie wykańcza akcje. Szuka strzałów, a przy tym ma świetne uderzenie. To nie są próby, które latają wysoko nad płotem. Lubi też schodzić do środka, choć to pokazuje, że potrzebuje drugiego zawodnika obok siebie. Widać, że często stara się rozgrywać piłkę i może się dobrze odnajdować w ustawieniu 3–5–2, choćby obok Lopesa czy Kostorza – dodał trener Legii.
– Testowanie wahadłowych? Nie dowiedzieliśmy się wiele na tle takiego rywala, choć Skibicki mógł dzięki temu spotkaniu popracować nad pewnymi nawykami. Jeśli pojawiały się błędy w ustawieniu, to rywale nie byli w stanie tego wykorzystać. Lepszy rywal mógłby to zrobić. Potem wszedł za niego Skwierczyński, a nie jest to jego pozycja. Zależało nam na mieszaniu składu, by wszyscy wzięli w piątek udział w dwóch treningach – mówił Michniewicz o polskim juniorze.
– Abu Hanna większość czasu w karierze spędził jako środkowy obrońca. Zagrał na wahadle, choć było widać, że po wejściu Mladenovicia znacznie częściej zaczęliśmy tworzyć akcje na lewej flance. Joel miał dwa dośrodkowania, ale to zawodnik, który będzie lepiej czuł się wraz ze stoperami – powiedział szkoleniowiec mistrzów Polski.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.